Cilt Bakımı ve Medikal Estetik

Güzel yaş alan yüzler, sağlıklı ve ideal vücutlar
DSC02580

Temizleme ve Nemlendirme Bakımı

Cilt bakımının ilk adımı derinlemesine bir temizlik ve nemlendirmeyle başlar. Yalnızca estetik ve güzellik açısından değil, sağlık açısından da cildin temizliğine ve periyodik bakımına dikkat etmek oldukça önemlidir. Cilt, gün içerisinde çevreden gelen toz, UV ışınları, serbest radikaller, hava değişimleri, kendi sebum salgısı ve makyaj gibi nedenlere bağlı olarak kirlenir. Bu etkenlere maruz kalan ciltte, ihtiyacı olan temizlik ve bakıma tabi tutulmadığı takdirde yorgun ve solgun bir görüntünün yanı sıra, ilerleyen yaşla birlikte kırışıklık ve deformasyon meydana gelir. Bu nedenle temizleme ve nemlendirme bakımı çok önemlidir. Bu bakımda cildin ihtiyacına göre özel ürünler ve maskeler kullanılmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan, cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenleri arındırmaya yönelik işlemlerden oluşmaktadır.
Medikal cilt bakımı profesyonel ekipmanların kullanıldığı, cilt bakımına yönelik serumların uygulandığı, cildin ihtiyacı olan hedefe yönelik bir cilt bakımıdır. Medikal cilt bakımlarında siyah nokta temizleme, cilt canlandırma, cilt gençleştirme, yağlı veya kuru cilde yönelik işlemler yapılmaktadır.

DSC02469-min

Shiny Facial

SHINY FACIAL, özel solüsyonlarla, basınç ve vakum gücü kullanılarak yapılan medikal bir cilt bakım sistemidir.
Cildin hasar görmesini engeller, derinlemesine bir temizlik ve dezenfeksiyon sağlar. Herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek olmadan, ağrısız ve acısız bir şekilde ciltteki gözenekleri açar, siyah noktaları ve akneleri yok eder, hafif kırışıklıkları düzeltir, yoğun nemlendirme sağlar.
SHINY FACIAL cilt problemlerini kapsamlı ve profesyonel bir şekilde el değmeden yapmanızı sağlar. İnatçı siyah noktalar, cilt nemlendirme, lifting, led terapi ile saçtan cilde özel hissettireceğiniz özel bakımlar için tasarlanmıştır.
Güneşin cilt yüzeyine verdiği zararları onarmaya, ince çizgiler ve ince kırışıklıkların çözülmesine, yüz ovalini toparlamasına ve cildin elastikiyetinin artmasına yardımcı olur.

Goddes Mask

İnci Tozu, Altın Tozu, Yosun Maske
Goddes mask yosun özlü sıkılaştırıcı maske… Yenilikçi bir teknoloji ve etkili içeriklerle formüle edilen bu elastik yapılı yosun maske, cildin daha genç ve sıkı gõrünmesine, kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olur. İnci tozu ile cilt renginin daha aydınlık ve parlak olmasına destek sağlar.

Blackcurrent Mask

Özel Üzüm Özü, C Vitamini, Yosun Maske Siyah üzüm ile formüle edilen bu canlandırıcı maske, vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengindir. Yoğun şekilde cildi nemlendirir. Özellikle hassas, yorgun ve kuperozlu ciltler için idealdir.

Chocotherapy

Çikolatanın enerjisini cildinize yansıtıyoruz.
Çikolatanın içeriğindeki kakao ve kakao yağı cilt için mükemmel bir nemlendiricidir ve çok iyi bir cilt yenileyici özelliği olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Merkezimizde büyük bir zevk ile uygulatacağınız Tegoder Choco Therapy maskesi ile serotonin ve endorfin seviyeleriniz artacak, gün içerisinde daha mutlu, canlı ve zinde hissedeceksiniz.

Slim Face Lift

Sıkılaştırıcı Cilt Bakımı
ANTIİ-HORMONAL BAKIM VE ANTİBİYOTİK ETKİ AYNI ANDA…
Yüz ovalini yeniden şekillendirici ve sıkılaştırıcı SLIM FACE LIFT serisi ile kırışıklıklar, yanaklardaki yağlanma, sarkma ve çene altında oluşan yağ birikimlerinin azalmasına yardımcı oluyoruz.

Caviar Mask

Antiage Canlandırıcı ve Toparlayıcı Bakım
Havyar ile gelen güzellik…
Sadece cansız ciltler için değil aynı zamanda olgun ciltler için de üretilmiş yoğun bir yenileme bakımıdır. Fresh Caviar, havyarın ciltteki tüm faydalarını kullanarak erken yaşlanmaya karşı savaşır.
Cildin ana hatlarında bulunması gereken “Nemlendirme, Besleme, Sıkılaştırma” gibi gereksinimler bu 3 aşamalı bakımda bulunmaktadır ve hücre metabolizmasının en derininden itibaren uyarılmasını ve daha genç görünümlü bir cilt için temel besinlerin teminini sağlar.
HAVYAR, genç bir cilt için gerekli olan bütün kaynakları içerir. Ünlü İsviçre Hücre Terapisi’nde kullanılan plasenta örneklerine karşılık alternatif bir bakım sunar.

Hydra Clinic

Nem Bombası Bakımı
Nemlendirici & besleyici cilt bakımı cildin nem mekanizmalarını destekleyerek hücreler arası su transferini hızlandırır, optimal nem seviyesini garanti eder.
HYDRA CLINIC serisi;
Çevrenin nem oranına bağlı olarak cildin nem seviyesini ayarlar, aynı zamanda zarar görmüş cildin epidermal yenilenmesini hızlandırır, uzun süreli nemlendirme sağlar.

Acti Biotic

Sivilce ve Akne Bakımı
ANTİ-HORMONAL BAKIM VE ANTİBİYOTİK ETKİ
Yağlı cildin bakımı hem büyük hem de karmaşık bir konudur; dengelenmeye ve matlaştırılmaya ihtiyacı olan aşırı sebum üreten parlak bir cilt, soluk, geniş gözenekler, siyah noktalar, sivilceler ve akne izleri. Tüm bunlar yağlı ciltlerin, doğru cilt bakım ürünleri kullanıldığında kolaylıkla çözülebilecek ortak sorunlarıdır. Acti-Biotic serisi ile elde edebileceğiniz sonuçlar;
• Arındırma
• Detoks etkisi
• Siyah noktaları derinlemesine temizleme
• Sebumu azaltma
• Anti-hormonal etki
• Anti-bakteriyel etki

Biopure

Yağlı & Karma Cilt Bakımı
OKSİJENLENDİRME & DETOKS BAKIMI
Temiz hava arayan, cildini tamamen arındırmak isteyen ve cildin nefes alma yetisini iyileştirmek isteyen şehirde yaşayan tüm kadınlar için üretilen KENTSEL CİLT BAKIM ürünleri serisi olan BIOPURE’un etkileri;
• Nefes alan moleküllerin sentezini etkinleştirir,
• Hücrelerdeki oksijen sirkülasyonunu arttırır,
• Cildin, oksijeni yetersiz bir atmosfere karşı savunma gücünü arttırır,
• Cilde, oksijensizlikten kaynaklanan strese karşı dayanıklılık sağlar.
• Hücrelerin temizlenme sürecini uyarır,
• Zararlı zehirli moleküller (ağır metaller, sigara içmek) karşısında cildin, doğal savunma sistemini harekete geçirir.
• Cilt hücrelerinin enerji bataryalarını doldurur,
• Hücrelerin kirlenmeye ve çevresel strese karşı daha etkin bir şekilde mücadele etmesine yardımcı olur.

Dermapen

Yaşlanma karşıtı en etkili işlem; Dermapen!
Oldukça kolay bir işlem olan dermapen tek başına bile ciltte gözle görülür sonuçlar elde edilmesini sağlar. Genişlemiş gözenekler, akne ve oluşturduğu izlerinin giderilmesi, yüzde ince çizgi ve kırışıklar, ağız çevresinde meydana gelen yaşlanma belirtilerini azaltan dermapen son zamanların en çok tercih edilen gençleşme işlemleri arasındadır. Ayrıca saç kaybı ve kellik sorunları, çatlak tedavisi, yara izlerinin giderilmesi gibi çok önemli sorunların giderilmesine de büyük oranda yardımcı olur.
Spot & Hyaluronik acid & Somon DNA & Hair Coctail & Vitamin C gibi güçlü ve özel mezoterapi ürünleriyle uygulanır.

aquapen-beautyme

Aqua Pen

İğnesiz Mezoterapi
Daha genç ve güzel bir cilt için yeni güzellik silahınız; AquaPen
Mezoterapide devrim; vakum etkisi ile ağrısız ve acısız uygulama!
Yüksek performanslı mezoterapi ürünleri Aqua Pen sayesinde cildin üst ve alt katmanına direkt olarak verilir. Yüz mezoterapisi cildi yenileyen, kırışıklık ve sarkmalarda etkili olan, doğal ve faydalı bir yöntemdir. Yüz mezoterapisi sonrası; cilt daha taze ve dinlenmiş görünür, kırışıklıklar hafifler, cilt aydınlık bir görünüme kavuşur.
Spot & Hyaluronik acid & Somon DNA & Hair Coctail & Vitamin C gibi güçlü ve özel mezoterapi ürünleriyle uygulanır.

thumb

Plazma Pen

Ameliyatsız göz kapağı estetiğinde son nokta; Plazma Pen…
Cilt hücrelerini çekerek sıkılaşmasını sağladığı için Plazma Pen, başta alt ve üst göz kapağındaki sarkan fazla derinin toplanıp sıkılaştırılmasında ameliyatsız göz kapağı estetiği olarak kullanılır.
• Göz kapağındaki ve çevresindeki kırışıklıkları ve lekeleri,
• Özellikle sigara kullanan kişilerde görülen dudak üstü çizgileri ile kırışıklıkları,
• Yüz, boyun, kulak önü ve karın bölgesindeki sabit kırışıklıkları,
• Güneş ışınları, yaş alma, hamilelik gibi sebeplerle oluşan cilt lekelerini,
• Ciltteki et beni, siğil, çil gibi lezyonları,
• Keloidi, yara, ameliyat ve akne izlerini, hatta aktif akneleri,
• Ciltteki çatlakları ve sarkmaları tedavi etmekte kullanılır.

Body Health Cilt Sıkılaştırma

Body Health ile kırışıklık ve ifade çizgilerinin giderilmesi işlemlerinde sınır tanımayan uygulamalarla daha genç görünmek mümkün.
Cryo-frequency ve Him-FU gibi iki farklı olağanüstü teknolojinin eşsiz buluşması, cilt yenileme ve gençleştirme programlarında vazgeçilmeziniz olacaktır. Yüz ovalinin toparlanması ve belirginleşmesi, gıdı eritme, göz çevresi, nazolabiyel ve dudak çevresindeki kaz ayaklarının azalmasında oldukça etkin sonuçlar elde edebilirsiniz.

q-switch-laser

QSwitch Laser Karbon Peeling

Limpio Q-Switch lazer; kalıcı dövmeler, kalıcı makyaj, çil, gebelik ve güneş lekelerinin silinmesinde, kırışıklıkların giderilmesinde, akne porların sıkılaştırılmasında etkili sonuçlar sağlar.
Limpio Q-Switch lazer ile uygulanan Karbon Peeling, tamamen ağrısız ve anında sonuç alınan bir lazer uygulamasıdır. Uygulama sırasında cildi temizler. Özellikle yağlı cilt problemlerinde oldukça faydalıdır, genişlemiş gözenekleri sıkılaştırır, siyah nokta oluşumunu engeller, gözenekleri temizler ve kapatır. Çilleriniz, güneş ve gebelik lekeleriniz, cilt çatlaklarınız için kalıcı çözümler sunar.