Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Uygulamaları Sayesinde 7/24 Bakımlı Görünmeyi Kim Istemez?
BeautyMe Akmerkez'de Kalıcı Kaş Makyajı, Eyeliner-Dipliner Uygulamaları, Kalıcı Dudak Pigmentasyonu, Kaş ve Kirpik Laminasyonu, Ipek Kirpik Uygulamaları gibi bir çok yöntem ile daha genç ve estetik bir görünüme kavuşmanızı sağlıyoruz.
beautyme-kalici-kas

Microblading Kalıcı Kaş Uygulaması

Kaşlar yüzümüzün en dikkat çekici bölgesidir. Yüz ifademizin daha güzel ve orantılı olması, düzgün ve sağlıklı kaşlara sahip olmaktan geçer.
Seyrek kaşlara sahip olan çoğu insan kaşlarını daha dolgun göstermek için birçok yönteme başvurmaktadır. Kalıcı makyaj işlemlerinde kullanılan microblading, kaşlara daha dolgun bir görünüm kazandırarak ifadenizin güçlenmesini sağlar. Microblading işleminde renk pigmentleri, cilt rengine uygun olarak kaşlara şekil ve dolgunluk vermektedir. Gerçek kaş üzerine yapılan bu yöntem dövme tekniğine benzer bir şekilde yapılmaktadır. Bu işlem sayesinde gözler ve bakışlar daha dikkat çekici bir hal almaktadır.

kalici-eyeliner-dipliner-beautyme

Kalıcı Eyeliner ve Dipliner Uygulaması

Bir kalıcı makyaj uygulaması olan eyeliner ve dipliner kontur sayesinde artık mükemmel görünümlü gözlere sahip olmak mümkün. Eyeliner kontur ve dipliner kontur, göz kapaklarınızda ortalama 3 ila 5 yıl kalabilen, istediğiniz göz alıcı gözlere sahip olmanızı sağlayan bir uygulama. Bu da tabii ki her sabah uyandığınızda tekrarladığınız makyaj rutininizde önemli bir zaman tasarrufuna gitmenizi mümkün kılıyor. Ayrıca sporda, plajda, sıcak havalarda akmayan bir makyaja sahip olma imkanını da sağlıyor.

beautyme-dudak-makyaji

Kalıcı Dudak Makyajı

Dudak renginizin tonuna en uygun şekilde uygulanan dudak konturu sayesinde dudaklarınız daha hacimli ve dolgun bir görünüm kazanacak ve varsa şekil bozuklukları ortadan kalkacak, kusursuz bir görünüm elde edilecektir.
Dudaklarınıza daha renkli bir görünüm için dudak dış çerçevesine taşmadan dudak içine uygulanan doldurma işlemiyle dudaklarınızdaki renk dengesizlikleri giderilir. Canlı-parlak-dolgun bir görünüm elde edilerek kusursuz bir görünüm sağlanır.
Komple Kalıcı Dudak Makyajıyla dudaklarınıza daha dolgun ve renkli görünüm verebilir, bu sayede gençleşmiş, dolgunlaşmış, canlılık kazanmış, renk dengesizlikleri ve şekil bozuklukları giderilmiş mükemmel dudaklara sahip olursunuz.

Pudralama Tekniği Kalıcı Kaş Uygulaması

Yüzdeki en dikkat çeken bölgeler gözler, gözleri ortaya çıkaran da kaşlardır. Kaşlar yüz ifadesini değiştirir ve bakışlara anlam katar. Çeşitli nedenlerle kaşların dökülmesi, yapısal olarak seyrek ve düşük kaşlara sahip olmak, cilt tipine göre kaş renginin farklılık göstermesi kaşlarda kalıcı makyajı tercih etme sebeplerinin başında gelir.
Kalıcı makyajın kaşa uygulandığı yöntem olan kaş pudralama tekniği sayesinde istenilen renk, model ve uzunlukta kaşlara sahip olmak mümkündür. Kaş pudralama tekniği aslında kaşa verilen bir far efektidir. Bu teknik ile seyrek olan kaşlar kalınlaştırılabilir, rengi ve şekli değiştirilebilir. Kemoterapi gören hastaların dökülen kaşları da bu yöntem sayesinde yeniden oluşturulabilmektedir.

Vizon Kirpik

Vizon kirpik taktırarak hem uzun ve gür, hem de doğal görünümlü, etkileyici kirpikler elde edilebilirsiniz. Vizon kirpik sayesinde her gün göz makyajı yapmak, rimel ve eyeliner sürmek zorunda kalmazsınız. Vizon kirpik rimel sürülmüşçesine uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmanızı sağlar. Vizon kirpik özel bir yapıştırıcı kullanılarak kişinin kendi sahip olduğu kirpiklerin yaklaşık 2 mm dibine takılır. Bu işlem süresince kişi herhangi bir acı veya ağrı hissetmez.
Vizon kirpikler sayesinde normalden 7 kat daha dolgun ve hacimli kirpikler elde edilebilir. Vizon kirpiklerin uzun ömürlü olması ve kopmaması için kullanım süresince özenli ve titiz davranmak gerekir. Kirpiklere makyaj temizleme jeli, sabun veya köpük temas ettirilmemelidir. Yağlı ve kremli makyaj temizleyiciler göz makyajı çıkarılırken kesinlikle kullanılmamalıdır. Vizon kirpik ömrünün yaklaşık 21 günlük bir süreye sahip olduğu söylenebilir. Doğal kirpiklerin üzerine bitkisel ve göze zarar vermeyen yapıştırıcılar ile Vizon Kirpikler kendi kirpiklerimize tek tek eklendiği için kişinin kendi kirpikleri döküldükçe takılan vizon kirpiklerin de düştüğü görülür. 21 günlük vizon kirpik ömrü tamamlandıktan sonra dökülen parçalar yenilerek tekrar vizon kirpikler kullanılabilir.

Kirpik Laminasyonu

Kirpik Laminasyonu sadece bir lifting işlemi değildir. Uygulama sırasında yapılan keratin bakımı kirpiği sadece kıvırmaz, kirpiklere form, doku ve hacim kazandırıp dışarıdan gelen zararlara karşı koruma sağlanır. Lifting kıl yapısını yukarı kaldırırken, Laminasyon kirpiklerinize şekil verirken aynı zamanda lamine eder ve koruma altına alır. Kıl yüzeyini dış etkilere karşı koruyarak kaplar ve sertleştirir. Kirpiklerde yukarıya doğru kıvrılma, ufak tüylerde daha fazla hacim, 1 hafta sonrasında da sertleşme ve daha fazla hacim artışı gerçekleşir.

Kaş Laminasyonu

Kaşın formunu değiştirerek ve kaşa hacim kazandırarak daha ideal bir kaş görünümüne sahip olmayı sağlar. Bu işlem kaşı istediğimiz yöne getirerek düzgün bir forma sokmamıza yardımcı olur. Uygulanan keratin bakım ile kaşın yapısını kuvvetlendirir. Laminasyon işlemi kaşlarınızın uzun süreli şekillenmesi için uygulanan bir işlemdir. Kaşların asimetrisi, sert tüylerin yanlış yönde büyümesi problemini çözer ve istenen şekli ve rengi almasını sağlar.

Kaş Silme

Maalesef son yıllarda yanlış yapılan kalıcı kaş uygulamaları sebebiyle eski kaşlarını sildirenlerin sayısı her geçen gün artıyor! Günümüzde özel bileşen içeren solüsyonlar boyalı bölgeye uygulanarak pigmentlerin deriden atılması sağlanmakta. Ayrıca Qswitch laser ile de kaş silme işlemi gerçekleştirilmektedir. Ancak bu işin mutlaka profesyoneller tarafından yapılması gerekiyor. Aksi halde daha kötü sonuçlara maruz kalabilir ve mevcut kaş kıllarınızdan da olabilirsiniz. Merkezimizde bu işlemi güvenli bir ortamda ve en sağlıklı şekilde yaptırabilirsiniz.