Masaj

Güzel yaş alan yüzler, sağlıklı ve ideal vücutlar
massage-panorama

Bali Masajı

Bali masajı, tüm vücudu kapsayan bir masaj tekniğidir. Masaj sırasında masajın uygulanmayacağı ve daha önce masaj uygulanmış noktalar vücut ısısının korunması için havlu ile kapatılır.
Bu teknikte, masaj terapisti vücudun belirli basınç noktalarına nazik ve rahatlatıcı bir şekilde dokunur. Tedaviye bacaklardan başlanır ve daha sonra sırta ve kollara yoğunlaşılır, son olarak da yavaşça baş kısmına ve şakaklara masaj yapılır. Terapist nazik esnetme, kaydırma, yoğurma, vuruş ve baskı noktalarının bir kombinasyonunu kullanır. Bu şekilde terapide kan ve enerji akışı uyarılır.

4 Healthy Breakfasts You Can Make The Night Before

Derin Doku

Derin Doku Masajı; kas spazmı, eklem ağrıları, kas yaralanmalarının minimal seviyeye indirilmesi, fibromiyalji, fibrozit, migren başta olmak üzere vücudun bir çok problemine iyi gelen ve vücudu kendi kendine onaran uzak doğu kökenli bir masaj çeşididir. Kasların her birine yönlendirilmiş yavaş vuruşlar, doğrudan basınç veya friksiyon uygulayarak kronik kas gerilim modellerini gevşetmek için kullanılır.

bg-coming

Aromaterapi Masajı

Rahatlamaya ve iyi hissetmeye ihtiyaç duyduğunuz anda hem aromatik yağların koku etkisi ile beyninizi uyararak, hem de masajın getirdiği gevşeme ile tüm kötü hislerden uzaklaşacak, kendinizi hafiflemiş hissedeceksiniz.
Aromatik yağlar %100 organik ve doğaldır her birisinin farklı bir iyileştirici etkisi olduğu bilinmektedir. Bu yağlar, acının, kas spazmlarının, depresyonun, uykusuzluğun ve astım gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.
Antibakteriyel, cildi iyileştirici, yatıştırıcı etkilere sahip olan aromatik yağlar, aromaterapi masajı ile birleştiğinde etkileri çok daha verimli olmaktadır.

Medikal Masaj

Günlük yaşantının getirdiği yorgunluktan arınabilmek, dinlenebilmek ve gerekli enerjiyi toplayabilmek zaman zaman için masaja ihtiyaç duymaktayız. Vücutta var olan negatif enerjiyi atabilmek, kasların gevşemesini sağlamak, sağlıklı ve zinde bir bedene kavuşabilmek bir masaj uzmanının ellerine kendinizi bırakmaktır. Medikal masaj, bu türde tür şikayetleri ortadan kaldırmaya, kasları gevşetmeye ve ağrıyı sonlandırmaya yardımcı olur. Bugün birçok şikâyet için önerilen alternatif bir tedavi seçeneği olarak kabul edilen medikal masaj, bir ihtiyaç ve düzenli aralıklarla alınması gereken koruyucu bir tedavidir.

Spor Masajı

Sporcuların sakatlıklarını azaltmak ve kaslarını rahatlatmak için yapılan bir masaj türüdür. Bu masajı genel olarak profesyonel sporcular veya spor yapan kişiler tercih etmektedir.
Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritim, süre ve bası miktarlarının değişik olmasıdır. Masaj sporcuyu, vücuda yük olan yorgunluk maddelerinden kurtarır, kas sertliklerinin ve krampların zararlı yan etkisinden koruyarak, bunların sebep olacağı kas zedelenmesi, lif kopmalarını önler. Kan dolaşımını aktive ederek, enerji veren besin maddelerinin dokulara daha kolay ve çabuk erişmesine olanak sağlar, kalp ve dolaşım sistemine yardımcı olur.
Sporcuya genel bir rahatlama verir, ruhsal yönden gergin olanları sakinleştirir, uyuşuk olanları aktive eder.

Selülit Masajı

Selülit tedavisinin en önemli işlemidir. Selülit oluşumuna neden olan en büyük neden dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine neden olur. Selülit masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirerek dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar. Aynı zamanda deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın düzenli olarak dolaşımını sağlar. Böylece kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi sağlanır ve toksik maddelerin vücuttan atılması kolaylaşır.
Selülit tedavisinde etki sağlayan dolaşım masajı ve lenfatik drenaj masajı olmak üzere iki tür anti selülit masajı vardır.

Refleksoloji

Destekleyici tedavi yöntemi olarak kullanılan refleksoloji masajı halk arasında ayak masajı olarak bilinse de, vücudun farklı bölgelerinde de uygulanmaktadır. Belli noktalara basınç uygulayarak sinirleri uyarmayı sağlayan refleksoloji kişilerin rahatlamasını sağlamaktadır. Kan akışını artıran ve merkezi sinir sistemini güçlendiren yöntem günümüzde hem pek çok hastalığın tedavisine ek olarak, hem de cerrahi operasyonların ardından uygulanmaktadır.

Baş-Boyun Sırt Masajı

Sadece baş, boyun ve sırt bölgesine uygulanan masajdır. Özellikle baş ağrısı, uykusuzluk, gerginlik, sırt ve boyun ağrıları, tutulmalar gibi sorunların giderilmesine yardımcı olur. Saç derisini besleyici etkisi nedeni ile saçın güçlenmesini de sağlar. Bu masaj rahatlamayı sağlar, stresi azaltır, dolaşımı ve duruşu düzeltir, baş ağrılarını hafifletir ve anksiyetenin azalmasında da etkilidir.

Yüz Masajı

Son yıllarda ilgi odağı olan yüz masajının etkileri saymakla bitmez. Kan dolaşımını hızlandırır, kasları gevşetir, hücre yenilenmesine yardımcı olur, cilde canlılık katar, kırışıklıkları azaltır, yüzdeki şişlikleri, kızarıklıkları giderir, sarkmayı önler.

Yoğun Nem Vücut Bakımı

İdeal bir vücudun anahtarı sıkı ve belirgin hatlarla birlikte pürüzsüz ve ışıltılı bir cilttir. Bu da cildin doğal yenilenme döngüsü dengede kaldığı sürece mümkündür. Yoğun nem veren vücut bakımında tüm vücut önce peeling ile ölü derilerden arındırılır, devamında yoğun nem veren vücut maskeleri uygulanır, en son yine yoğun nem veren özel kremlerle de masaj yapılarak sonlandırılır. Unutulmamalıdır ki hem yüz, hem de vücut için sağlıklı görünen bir cildin ilk adımı nemlendirmeden geçer.

Anti-Age Vücut Bakımı

Ciltteki kolejeni, sıkılaştırmayı ve elastikiyeti güçlendiren bir bakımdır. Bu yoğun besleyici bakım uygulaması cildi derinlemesine besler ve onarır. Anti-age peeling uygulanır, devamında sıkılaştırıcı maskeler ile cilt güçlendirilir. Uygulama nem veren, yoğun besleyen sıkılaştırıcı yağ ile yapılan masajla sonlandırılır.

Selülit Vücut Bakımı

Ciltteki sıkılaşmayı ve elastikiyeti arttıran, yağ hücrelerinin küçülmesini sağlayan bir bakımdır. Cilt peeling ile ölü derilerden arındırılır, gözenekler açılır, devamında kan dolaşımını hızlandıran ve ısınan maskeler uygulanır. Uygulama yoğun sıkılaştırıcı yağ ile yapılan yoğun bir masajla sonlandırılır.